Logistyka miłosierdzia

Na podmokłych chaszczach w Brzegach, w gminie Wieliczka rośnie Campus Misericordiae – miejsce, w którym papież Franciszek spotka się ze zgromadzonymi na Światowych Dniach Młodzieży.

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży pisze Joanna Kaim-Kerth z bloga [in]visible, zdjęcia Dominik Kaim

Oglądaliście „Czeski Sen”? W tym brawurowym dokumencie dwóch performerów wkręciło setki ludzi w nowinę, że w szczerym polu otwarto nowy, nieprawdopodobnie tani hipermarket. W finałowej scenie tłumy ciągną przez pole w stronę niby-marketu, który okazuje się wielką płachtą na metalowym stelażu. Obecnie podobnie wygląda Kampus Miłosierdzia.

Campus Misericordiae to wielka (14 tys m2) hala logistyczna i rozległy teren wokół niej. Hala w przyszłym roku wykorzystana zostanie jako zakrystia, a po Światowych Dniach Młodzieży używana będzie przez firmy, które rozgoszczą się w rozwijającej się w Brzegach Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Dlatego na jej froncie widnieje napis Logistic. Interesująco będzie wyglądał ołtarz z tym hasłem w tle.

Ołtarz_ŚDM

To w tym miejscu stanie ołtarz ŚDM.

Do ŚDM został jeszcze rok (o czym informuje nas „kantorowy” licznik na kościele Mariackim), więc kilka rzeczy jeszcze się pewnie w Brzegach zmieni. Zalążki zmian widać już dziś. Co prawda powstający Kampus (Wieliczka ewidentnie ma ostatnio upodobanie do tej nazwy – Kampusem Wielickim nazwano oddany do użytku w 2014 r. zespół szkół, na Wieliczka Kampus przemianowano też ostatnio wielicką pętlę autobusową) nie przebija wizualnie dominujących nad łąkami słupów wysokiego napięcia, ale przyciąga uwagę swoją czerwonawą fasadą. Wzdłuż prowadzącej do niego drogi posadzono drzewa (co jest pozytywnym wyłamaniem się z trendu wycinania takich przydrożnych drzew w innych regionach), przy przebudowywanych drogach powstają chodniki.
– Panowie, a ścieżka rowerowa będzie? – zagadujemy pracujących przy budowie ronda.
– Będzie, będzie! – odpowiadają pewnie – Ale tylko w tamtą stronę – dodają po namyśle wskazując odcinek między powstającą halą a autostradą.

ŚDM

W oddali po lewej miejsce przyszłego ołtarza ŚDM.

Są więc spore szanse, że z terenu, który jeszcze minionej zimy nie wyróżniał się niczym szczególnym (do tego stopnia, że szukając go sami nie byliśmy pewni czy trafiliśmy we właściwe miejsce) faktycznie wykluje się strefa gospodarcza. Nie ma się jednak co spodziewać, że w rok wyrośnie na nim miękka estetyczna trawka. Pocieszające jest, że to nie o nią będzie chodziło w ŚDM.

  5 comments for “Logistyka miłosierdzia

 1. ~andrzej
  28 sierpnia 2015 o 11:28

  logika błędu http://www.almoc.pl/img.php?id=3018 jest bezlitosna

 2. 8 listopada 2016 o 11:40

  Dobre

 3. 9 listopada 2016 o 15:48

  niepozrywany

 4. 22 lutego 2017 o 17:37

  niewysilanie

 5. 19 września 2017 o 04:53

  lubie to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *