O nas

Teren zabudowany to blog poświęcony przestrzeni publicznej. Na terenie zabudowanym rozumiemy ją bardzo szeroko – są to dla nas nie tylko place, parki i ulice. To także ścieżki rowerowe, fasady budynków, funkcjonowanie komunikacji miejskiej, infrastruktura, działania artystyczne, reklamy, osiedla, małe meble miejskie i wielkie miejskie inwestycje.

Teren zabudowuje pięć osób o różnym pochodzeniu, doświadczeniach i stylu życia. Użytkujemy przestrzeń jako spacerowicze, rowerzyści, kierowcy, rodzice, single, pracownicy, turyści, pasażerowie autobusów i tramwajów.

Na terenie zabudowanym kierujemy się kilkoma zasadami. Naszym zdaniem przestrzeń publiczna powinna być przyjazna dla możliwie największych grup jej użytkowników. Miasta powinny zarówno dbać o istniejącą przestrzeń publiczną, jak i tworzyć nową. Nie czujemy się podporządkowani żadnej ideologii. Kluczowe znaczenie będzie zawsze dla nas miało to, jak dana przestrzeń sprawdza się w praktyce i czy jej użytkownicy czują, że spełnia ona ich potrzeby.

Mieszkamy w Krakowie lub okolicach, ale pochodzimy z różnych części Polski. Nasze wspólne doświadczenia to niekończące się podróże po dziurawych i wąskich drogach prowadzonych przez teren permanentnie zabudowany. To wychowanie na zaniedbanym, ale jednocześnie otwartym podwórku w blokowisku lub w oswojonej, bezpiecznej przestrzeni małego miasta. To obserwowanie, jak zmienia się Polska z peerelowskiej szarzyzny w kapitalistyczną pstrokaciznę i wolną amerykankę (choć powinno się chyba mówić wolną „polkę”). To także uczestniczenie w rodzącym się w ostatnich latach ruchu sprzeciwu wobec niewiedzy i ignorancji Polaków w temacie przestrzeni publicznej.

Naszym zdaniem idziemy w, miejmy nadzieję, nieodwracalnym kierunku coraz większej świadomości użytkowania miast, miasteczek i wsi oraz tego, co pomiędzy nimi. Jesteśmy i dalej chcemy być częścią tej wielkiej zmiany i na terenie zabudowanym opisywać ją i na nią wpływać.

Autorzy na Terenie ZaBUdoWanYm:

Dominik Kaim

Piotr Kozanecki

Bartosz Paturej

Rafał Sanecki

Bartosz Winiarski

Grafika na blogu: Piotr Cebo

  9 comments for “O nas

 1. ~Erwin
  30 listopada 2014 o 17:26

  Pawilon handlowy zamiast rynku krowoderskiego!
  http://krakow.gazeta.pl/krakow/51,44425,17047891.html?i=0

 2. ~Erwin
  23 stycznia 2015 o 04:52

  Dodajcie ten link na stronie Waszego bloga, albo treść tego artykułu.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/grzegorz-piatek-dla-onetu-radykalna-zmiana-potrzeba-katastrofy/wecle

 3. 9 listopada 2016 o 03:06

  niepopasienie

 4. 28 listopada 2016 o 23:31

  nieposłujący

 5. 23 lutego 2017 o 18:03

  Nietuzinkowy portal jak i artykuł

 6. 19 września 2017 o 10:22

  wystrzałowo piszesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *